ANALIZA SPORNOG TRENUTKA

Sudački ekspert Marijo Strahonja dao je svoj sud o situaciji iz koje je 'deblji' kraj izvukao Hajduk te je ostao na kraju i bez pobjede

07.03.2022 u 21:50

U emisiji Stadion sudački ekspert Marijo Strahonja osvrnuo se na suđenje u 26. kolu HT Prve lige pa tako i trenutak kada je Hajduku poništen pogodak protiv Istre 1961

Utakmica u Puli završila je 1:1, a najviše je prašine podigla situacija iz 56. minute kada je na semaforu već bio taj rezultat. Mikanović je proigrao Kalinića koji se ubacio u kazneni prostor domaćih, njegov čuvar Perković uhvatio se za lice i bacio na travu, no kako sudac nije prekinuo igru, odmah se i pridigao, a u međuvremenu je Kalinićev udarac blokiran, a lopta se odbila na nogu Biuka koji je zatresao mrežu za, činilo se, vodstvo Splićana.

Uslijedili su prosvjedi Puljana, pa je duel Kalinića i Perkovića provjeravan putem VAR-a. Iako se na snimci ne vidi kontakt Kalinićeve ruke i Perkovićeva lica, nakon više od pet minuta seciranja te situacije VAR sudac Dario Bel pozvao je glavnog suca Tihomira Pejina da sam pogleda situaciju, a ovaj je zatim poništio gol Hajduka i dodijelio žuti karton Kaliniću.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Prema mišljenju Strahonje sudac Pejin odsudio je tu utakmicu dobro, ali ostali su 'repovi' iza VAR intervencije i poništenog gola zbog navodnog prekršaja Kalinića.

'Odluka je bila ispravna, no cijeli protokol i proces je bio neuvjerljiv. Dojam je, no samo dojam, da je postojao prekršaj Kalinića. Vjerojatno se u borbi za poziciju zamahom ruke dotaknuo lica igrača. Ovaj kut kamere ukazuje da ga je udario, no svi bi više voljeli da imamo još neki kut kamere', rekao je Strahonja za HRT te dodao:

• +11
HT Prva liga: Istra 1961 - Hajduk, 6.3.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

'Ipak, kad potrošiš šest minuta na analizu, izazivaš dileme, da je sudac samostalno dosudio prekršaj, ovo se ne bi dogodilo. Svakako nije trebalo Kaliniću dati žuti karton, jer prekršaj nije bio opasan.'