kvalifikacije za pariz

Stotinke su presudile; Vanesa Tot bez olimpijske norme na 200m u kanuu jednokleku

09.05.2024 u 18:58

U neizvjesnoj utrci kanua jednokleka na 200 metara u Szegedu, na europskim kvalifikacijama za odlazak na Olimpijske igre u Parizu, hrvatska reprezentativka Vanesa Tot je zauzela sedmo mjesto

Time Vanesa Tot nije uspjela ostvariti olimpijsku normu, premda je do tog cilja bila vrlo blizu. Najbrža je bila Ruskinja Julija Truškina s vremenom 45.97, dok je drugo mjesto osvojila Mađarica Kincso Takacs.

Idućih čak šest natjecateljica vodile su ravnopravnu i vrlo neizvjesnu borbu te su sitnice odlučivale u redoslijedu. Tot je na kraju zauzela sedmo mjesto s vremenom 47.24, a samo 12 stotinki je zaostala za četvrtom Talijankom Olympijom Della Giustino, dok je treća Ruskinja Romasenko bila brža od Hrvatice 43 stotinke.

Ispred Tot su se još plasirale Gruzijka Kerdikašvili i Portugalka Fernandes.

U Szegedu će još nastupiti Ana Maria Govorčinović u utrkama kajaka jednosjeda na 200 i 500 metara te Vanesa Tot u utrci kanua jednokleka na 500 m.