austrijska liga

Marin Ljubičić s dva gola odveo svoj LASK do uvjerljive pobjede

05.05.2024 u 16:53

Nova dva pogotka za svoj je LASK postigao mladi hrvatski nogometni reprezentativac Marin Ljubičić, a njegova je momčad 2-0 pobijedila u gostima Austriju Klagenfurt

Bila je to utakmica 8. kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige, a Ljubičić je po gol postigao u svakom poluvremenu. U 21. minuti je načeo domaćina, dok je konačnih 2-0 postavio početkom drugog poluvremena, u 47. minuti.

U posljednje dvije ligaške utakmice Ljubičić je postigao četiri gola. Trenutačno je ove sezone na 11 prvenstvenih golova, odnosno, na ukupno 14 u svim natjecanjima.

LASK je treći na ljestvici te ima 33 boda. Uz utakmicu manje drugi je Red Bull Salzburg s 36 bodova, dok je prvi Sturm s 40 bodova, ali i tek jednim osvojenim bodom ove nedjelje. Odigrao je klub iz Graza 1-1 protiv Hartberga na domaćem terenu, s tim da je Sturm već od devete minute imao igrača manje.