KONFERENCIJSKA LIGA

Fiorentina ponovila prošlosezonski uspjeh, ali nada se drugačijem raspletu finala

08.05.2024 u 21:18

Nogometaši talijanske Fiorentine osigurali su finale Konferencijske lige odigravši u uzvratu polufinala u Belgiji 1:1 s Club Bruggeom. U prvom dvoboju u Firenci Viole su slavile s 3:2.

Belgijanci su dugo vodili pogotkom Hansa Vanakena (20), a izjednačio je Argentinac Lucas Beltran iz penala u 85. minuti.

Talijanska momčad igrat će tako opet u finalu Konferencijske lige nakon što je lani izgubila od West Hama (1:2).

Fiorentina je klub koji je igrao u finalima sva četiri europska natjecanja Ligi prvaka (Kup prvaka), Kup UEFA (Europska liga), Kup pobjednika kupova i Konferencijska liga. Viole su 1961. godine osvojile Kup pobjednika kupova.

U drugom polufinalu u četvrtak Olimpiacos dočekuje u Pireju Aston Villu. Grci su u prvoj utakmici slavili 4:2.