favbet premijer liga

Pogledajte kako je Zadar u Draženovom domu dobio Dinamo i izborio finale doigravanja

16.05.2024 u 22:27

Košarkaši Zadra izborili su plasman u finale doigravanja Prvenstva Hrvatske nakon što su u Zagrebu pobijedili Dinamo 78-67, te s 2-0 zaključili polufinalnu seriju

Nakon zadarskih 83-68, momčad Danijel Jusupa i u Zagrebu je bila uvjerljiva slavivši 78-67 te je tako izborila finale protiv Splita koji je također "dvokorakom" prošao protiv Cibone.

Prošle sezone u finalnoj seriji doigravanja također su igrali Zadar i Split, a naslov prvaka brani Zadar.

Bio je to susret s čak 58 prekršaja i ukupno 53 slobodna bacanja. Gosti su ušli u susret serijom 6-0, no Dinamo je okrenuo te poveo 12-11. Zadar je uzvratio i na koncu prve četvrtine imao je tri koša viška (21-18). Zadar je dobio i drugi dio igre, pa je na poluvremenu vodio s 10 koševa razlike (39-29).

VIDEO sažetak u prilogu:

FavBet Premijer liga: polufinale doigravanja, Dinamo - Zadar 78:67 (16.5.2024.) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport

U trećoj četvrtini Dinamo se približio na pet koševa zaostatka, međutim na kraju tog perioda je bilo +8 za goste (56-48). Zadar je u zadnjoj dionici poveo sa 16 razlike (76-60) i potom mirno priveo susret kraju za konačnih 78-67.

• +7
KK Dinamo Zagreb - KK Zadar, košarka, 16.5.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Zadar je do pobjede predvodio Luka Božić s 22 koša, šest skokova i sedam asistencija, Karlo Žganec je dodao 15 koševa, a Arijan Lakić je zabio 13 koševa. Kod Dinama su najefikasniji bili Ivan Novačić s 15 koševa, dok je Filip Kraljević zabio 10 koševa.

Zadar će u finalu igrati protiv Splita koji je s dvije pobjede porazio Cibonu. Prva utakmica je završila 89-74, a druga 96-67.

Finalna serija počinje 23. svibnja, a igra se na tri pobjede.