FAVBET PREMIJER LIGA

Split do prve pobjede protiv Cibone u polufinalnoj seriji

12.05.2024 u 22:00

Košarkaši Splita poveli su sa 1-0 u pobjedama protiv Cibone u polufinalu doigravanja FavBet Premijer lige domaćim 89:74 (25:21, 27:14, 21:16, 16:23) uspjehom u prvom dvoboju.

Lawrence Fundenburk je sa 20 koševa bio najefikasniji kod Splita, Toni Perković je dodao 19, a Shannon Shorter 16, dok je kod Cibone prvo ime bio kapetan Krešimir Radovčić sa 29 ubačaja, Ivan Majcunić ga je pratio sa 18.

Utakmica Splita i Cibone bila je neizvjesna samo u prvoj četvrtini kada su se momčadi nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu.

No, u drugih deset minuta proradio je vanjski šut domaćih koji su se stoga brzo odvojili na dvoznamenkastu razliku da bi prvo poluvrijeme s dvije trice zatvorio Shorter, a Split svlačionicu otišao s velikih 52:35.

Razlika u korist Splita rasla je i početkom drugog poluvremena pa je u 25. minuti bilo 66:44 i pitanje je pobjednika bilo odlučeno iako se Cibona u 37. minuti približila na 81:69.

Druga utakmica igrat će se u srijedu u Zagrebu, a u finale će se plasirati momčad koja prva ostvari dvije pobjede.

U drugom polufinalu igraju prvak Zadar i Dinamo Zagreb, a oni će svoj prvi dvoboj igrati u ponedjeljak u Zadru.

• +8
FavBet Premijer liga: Split - Cibona (1. utakmica polufinala) Izvor: Pixsell / Autor: Ivana Ivanovic/PIXSELL